Sizde bugün ne yapsam diye düşünüyorsanız doğru sitedesiniz demektir. Çünkü her gün enfes yemek tavsiyeleri ve yemek tarifleri paylaşıyoruz

Diyet Makarna Tarifi

Diyet Makarna Hazırlanışı

0 6

Makarna ve diyet neredeyse yan yana hiç gelemeyen ikililerden biri olarak bilinir. Hem içindeki karbonhidrat değerinin yüksekliği hem de sade tüketmenin neredeyse zor olduğu bir yemek çeşididir. Sade olarak tüketmek çok zordur çünkü makarnaya en çok yakışan şeylerden biri soslardır. Sosların ise kalori miktarları çok yüksek olduğu için diyet yapanların muhakkak uzak durması gerekecektir. Herkesin yeni tarifler keşfetmek için yola çıktığı diyet sürecine destek olabilecek bir yemek şekli daha bu makarna çeşididir. Aslında genel olarak bilinen malzemeler ile hazırlanan bir sosa sahip. Fakat doyurucu özelliğini arttırabilmek için peynirler ve baharatlar ile süslenmektedir. Bu şekilde hızlı bir şekilde doyma imkanı bulabilecek ve diyetinize de fazla yüklenmemiş olacaksınız.

Diyet Makarna İçin Kullanılabilecek Olan Malzemeler

  • 1 paket kadar makarna
  • 4 yaprak kadar marul
  • 2 dilimlik hellim peyniri
  • 5 adet çeri domates
  • 1 çorba kaşığı zeytin yağı
  • Tuz
  • Karabiber
  • Pul biber

Diyet Makarna Hazırlanışı

Makarna yerken diyet yaptığınızı düşünmek ve bunu gerçekleştirmek artık zor değil. Hemen tarife geçiyoruz. Makarnayı alıp içine 1 yemek kaşığı kadar katmış olduğunu zeytinyağlı suda 10 dakika kadar haşlayın. Ve sonrasında da süzün. Geride kalan malzemeleri de bu arada doğrayabilirsiniz. Tüm malzemeleri makarnanın içine katın ve güzelce karıştırarak lezzetli ve diyete uygun makarnanız artık hazır diyebiliriz. Sağlıklı bir tarif olduğu için kısa sürede sizi doyurabilecek ve uzun süre tok kalabileceksiniz.

Hellim Peyniri Nedir?

Yemek yaparken içinde kullandığımız malzemelerin özelliklerini bilmekte gerekir. Tarif içinde biraz isim olarak farklı görünen hellim peynirini biraz daha yakından takip edebiliriz. Aslında keçi ve koyun sütünden yapılan bir peynir çeşididir. Kıbrıs’a özgü olduğu bilinir. Hem koyun hem de keçi sütünün ortak çalışması olarak yapılan bir peynir çeşididir. 100 gramında 381 kalori olduğunu düşünürsek tüketirken her peynirde olduğu gibi dikkat etmenin gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Yarı sertlikte bir özellik ile tanınır. Genelde böyle yemeklere eklenir ve kızarılarak da direkt yenebilir. Sert yapısı olduğu için tost yaparken çok kullanılmaz. Geleneksel bir lezzet olduğu da bilinir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.